Prema riječima generalnoga direktora Elektroprivrede HZ HB Nikole Krešića osim brojnih festivala, Hrvatski filmski festival u Orašju, u ovome poduzeću, odavno je prepoznat kao vrlo važan kulturni događaj ne samo za Orašje i Posavinu nego i za širu regiju, zato je suradnja i pomoć Festivalu nastavljena.
I ove je godine Elektroprivreda HZ HB generalni sponzor 17. filmske smotre u Orašju, što će zasigurno uvelike pridonijeti uspješnijem održavanju manifestacije, na čijem su otvaranju nazočili i članovi Uprave.
Osim toga Elektroprivreda HZ HB čitav niz godina surađuje i pomaže općinske organizacije Crvenoga križa na području djelovanja poduzeća, a taj se vid suradnje ogleda u organizaciji akcija dragovoljnoga darivanja krvi i pružanju financijske potpore. Najsvježiji je primjer sponzoriranje organizacijā Crvenoga križa Županije Zapadnohercegovačke u svrhu participacije u troškovima provođenja dragovoljnih akcija
darivanja krvi.
Vrijedno je napomenuti da je Elektroprivreda HZ HB jedno od rijetkih poduzeća na našim prostorima koja ima utemeljenu Udrugu dragovoljnih darivatelja krvi koja u suradnji s odjelima transfuziologije provodi akcije darivanja krvi za potrebe bolnica od Mostara, Orašja, Livna, Novoga Travnika, Rame i drugih, uz brojne pojedinačne slučajeve za osobe u potrebi.
