Noću sa subote na nedjelju (12./13. siječnja), u vremenu od 22:00 – 04:00 h, PU Ljubuški provela je lokalnu akciju pojačane kontrole prometa. Cilj akcije bio je otkrivanje i sankcioniranje najtežih prometnih prekršaja, prvenstveno prekršaja počinjenih upravljanjem motornim vozilom pod utjecajem alkohola.
U akciji su sudjelovale tri policijske ophodnje PU Ljubuški koje su kontrolirale promet u skladu s planom akcije, na lokalitetima gdje se očekivao najveći promet motornih vozila.
Tijekom akcije kontrolirana su 72 vozača i vozila a alkotestirano je 46 vozača.
Izvršenim alkotestiranjima kod 6 vozača izmjerena je nedopuštena koncentracija alkohola u dahu i isti su isključeni iz prometa.
Uključujući navedene, evidentirano je ukupno 16 prometnih prekršaja – svim počiniteljima su na licu mjesta izdani prekršajni nalozi.
Provedena županijska akcija pojačane kontrole prometa
Noću sa subote na nedjelju (12./13. siječnja), u vremenu od 22:00 – 06:00 h, Postrojba za sigurnost cestovnog prometa MUP-a provela je akciju pojačane kontrole prometa.
Cilj akcije bio je otkrivanje i sankcioniranje najtežih prometnih prekršaja, prvenstveno prekršaja počinjenih upravljanjem motornim vozilom pod utjecajem alkohola.
U akciji su sudjelovale četiri policijske ophodnje Postrojbe za sigurnost cestovnog prometa MUP-a, koje su kontrolirale promet u svim općinama naše Županije.
Tijekom akcije kontrolirano je 59 vozača i vozila a alkotestirano je 57 vozača.
Izvršenim alkotestiranjima kod 6 vozača izmjerena je nedopuštena koncentracija alkohola u dahu – svi alkoholizirani vozači isključeni su iz prometa, a iz prometa su isključeni i jedna osoba koja je upravljala motornim vozilom bez položenog vozačkog ispita kao i jedno neregistrirano motorno vozilo.
Uključujući navedene, evidentirano je ukupno 18 prometnih prekršaja – svim počiniteljima su na licu mjesta izdani prekršajni nalozi.
mupzzh.ba
