Skauti vjeruju u finale

izvidjac_kupUoči početka završnice rukometnog Kupa BiH u koji će se odigrati 8. 9. svibnja u Ljubuškom u redovima domaćeg kluba Izviđača zavladala je prava euforija. 

Prema svemu sudeći očekuje nas jako napeta završnica u kojoj će se okušati kvalitetni premijerligaši, a sudeći prema riječima Josipa Perića, mladog reprezentativca Hrvatske, Izviđač želi pred svojim navijačima pokušati podignuti pehar za pobjednika Kupa, ili makar zaigrati u finalu.
Za početak cilj nam je u petak osigurati pobjedu nad Slogom u polufinalu. Uvjereni smo da će nas naši navijači imati prilike gledati u finalu. Ekipa je dovoljno kvalitetna i zrela da može pobijediti svakog protivnika, kaže Perić koji je jedan od mladih igrača ljubuškog kluba koji je ove sezone iskusio premierjligaški rukomet.
Sigurno je da je to jedno zaista novo iskustvo, pogotovo za nas polaznike Akademce koji smo se tek u ovoj sezoni priključili prvoj postavi. Imali smo uspona i padova ali sam uvjeren da ćemo ostvariti dobar plasman. Također moram naglasiti da nam je trebao izvjestan period da se kao momčad posložimo. Nakon puno vježbe i truda postigli smo i taj cilj, dodaje Perić. 


Možemo i s Bosnom
Bez obzira što je Izviđač domaćin završnice Kupa, kao glavni favorit izdvaja se sarajevska Bosna. Ipak, unatoč tome što je Bosna ponajbolja rukometna momčad u BiH posljednjih godina, Perić vjeruje da se Skauti i s njima mogu nositi.
Bez obzira na nedavni poraz koji smo od njih doživjeli, ja sam uvjeren da možemo im parirati. Iz utakmice u utakmicu smo jači i zreliji što nam daje velike šanse u svakoj utakmici, pa tako i u susretu sa Bosnom. Naravno ukoliko budemo imali priliku susresti se u finalnom meču.
Mladi rukometaš Izviđača poručio je domaćim navijačima da će imati što vidjeti u petak i subotu, te da će im mladi ljubuški rukometaši prirediti dosta iznenađenja. 
Već smo dosad iz utakmice u utakmicu pokazali da možemo parirati iskusnijim starijim kolegama. Ukoliko navijači dođu uvjerit će se da ovo nije tek obična rukometna priča, već početak zlatne generacije koja će iznijeti nove rukometne nade, zaključio je Josip Perić. 

Piše: M. Pr. | Dnevni list