Dom zdravlja Ljubuški od danas je bogatiji za digitalni mobilni mamograf. Tu vrijednu donaciju Domu zdravlja osigurao je Zavičajni klub hercegovačkih studenata iz Zagreba koji je sredstva za kupnju mamografa prikupio u akciji „Pružimo ruku prijateljstva i ljubavi“. Prema riječima Dragana Primorca, bivšeg ministra znanosti, obrazovanja i športa u Vladi RH i člana Inicijativnog odbora akcije za kupnju mamografa , mamograf će koristiti ne samo pacijenti iz Ljubuškog već i oni iz šire okolice u BiH i RH.
Današnjoj svečanoj prezentaciji mobilnog mamografa nazočili su načelnik Općine Ljubuški Nevenko Barbarić, gradonačelnik Vrgorca Boris Matković, predsjednik OV ljubuški Ivan Bebek, ravnateljica Doma zdravlja Ljubuški dr. Iva Bubalo te Ante Škegro i Tomislav Madžar ispred ZKHS-a Zagreb.
http://ljubuskiportal.com/audio/izjava_primorac.mp3 Izjava prof. dr. Dragana Primorca
http://ljubuskiportal.com/audio/izjava_barbaric.mp3 Izjava načelnika Općine Ljubuški Nevenka Barbarića
http://ljubuskiportal.com/audio/izjava_bubalo.mp3 Izjava ravnateljice Doma zdravlja Ljubuški dr. Ive Bubalo