Jučer su na stadionu Podavala u Gabeli snage odmjerili domaći GOŠK i Sloga Ljubuški. Nakon dva tjedna priprema ovo je bila prva utakmica za Ljubuške nogometaše. Trener Alija Jakić je u prvom poluvremenu izveo momčad sačinjenu od igrača koji su igrali cijelu prošlu sezonu.
Domaći su bili aktivniji te su kapitalizirali svoju dominaciju u 25. minuti kada su poveli 1:0, a sa tim rezultatom se otišlo i na odmor.
U drugom poluvremenu ekipu Sloge su sačinjavali većinom novi igrači koji su pružili dobar otpor i parirali momčadi koja se bori za povratak u premijer Ligu.
Vidjeli smo borbu na sredini terena i dosta trke ali bez prevelikih šansi za gol na obje strane.
Na kraju GOŠK Gabela – Sloga Ljubuški 1:0 što i nije loš rezultat s obzirom na početak priprema. Veseli činjenica da smo u ovoj utakmici mogli vidjeti 20 igrača koji konkuriraju za prvi sastav Sloge.
Treba istaći da je GOŠK odigrao nekoliko pripremnih susreta do sada i ostvario jako dobre rezultate – 2:1 pobjeda protiv Branitelja, 2:2 protiv Širokog Brijega, 2:0 pobjeda protiv Leotara i 4:1 pobjeda protiv kombinirane momčadi Zrinjskog u prošlu subotu.
U sljedećoj pripremnoj utakmici u subotu u 18:00 h Sloga Ljubuški na Babovcu dočekuje Brotnjo Čitluk.
LJ::portal
