Lažna dojava bombe, normalno odvijanje nastave poslijepodne

bomba_sss
bomba_sssJutros u 8:24 h PU Ljubuški zaprimila je prijavu da je u Srednjoj strukovnoj školi nepoznati počinitelj postavio nepoznatu eksplozivnu napravu. Odmah nakon zaprimanja prijave policijski službenici izišli su na lice mjesta i evakuirali učenike i osoblje škole.

Kako je za Radio Ljubuški rekao glasnogovornik Uprave policije MUP-a policijski službenici za protueksplozivnu zaštitu MUP-a pregledali su prostorije i utvrdili da se radi o kaznenom djelu lažno prijavljivanje. Također, policijski službenici poduzimaju potrebne mjere i radnje u cilju identificiranja osobe koja je uputila dojavu o eksplozivnoj napravi.Čutura je napomenuo da je prošle godine u ljubuškim školama zabilježeno pet dojava o postavljenoj bombi za koje je utvrđeno da su bile lažne i u svih pet slučajeva počinitelji tih kaznenih djela su otkriveni, pa se nadamo da će tako biti i u ovom slučaju.

Djelatnici MUP-a su u međuvremenu  izvršili protueksplozivni pregled i utvrdili kako je dojava bila lažna. Nastava u poslijepodnevnoj smjeni odvijat će se normalno.

radioljubuski.ba