Ako ste se već oprostili s ljetom, prerano ste to učinili. Svi oni koji su strahovali za svoj godišnji odmor rezerviran za kraj kolovoza mogu odahnuti, a vrijeme će poći za rukom i domaće hotelijere i ugostitelje koji će zadovoljno trljati ruke još neko vrijeme…Idući tjedan bit će prava sreća uočiti pokoji oblak na nebeskom obzoru jer nas čeka iznimno vedro vrijeme s pravim ljetnjim temperaturama koja će iz dana u dan prelaziti 30 C, a u drugoj polovici tjedna, naročito prema njegovom kraju bi one mogle doseći vrijednost i od 35 C.
Najveće vrućine pak očekuju kontinent Dalmacije, dalmatinsko zaleđe koje za razliku od Splita ne uživa u morskom rashlađivanju pa će se ondje bilježiti više temperature nego li uz samu obalu. Ipak, zapadnjak i jugozapadnjak će se u drugoj polovici tjedna pobrinuti za rashlađivanje Dalmatinaca, a i za uljepšavanje boravka na našoj obali svim ljubitlejima vodenih sportova.
Uz zvuk mora najbolje je čitati omiljeno štivo. Malo drugačija slika odmora u kampu i uz borove. ‘Najviše ću pamtiti pogled na more, neopisiv je to doživljaj i opet ću doći,’ rekao je jedan turist. ‘Sve je drugačije nego u Njemačkoj, toliko prekrasnih krajolika, ljudi su dobri i ljubazni, vrijeme je prekrasno.’ I dok neki napuštaju našu zemlju, oni koji ostaju i dalje će uživati. ‘Tijekom tjedna zadržat će se uglavnom sunčano i toplo, a u srijedu nas očekuje jedna kratkotrajna promjena vremena. No, zahvatit će samo unutrašnjost te sjeverni dio Jadrana,’ rekao je meteorolog Darijo Brzoja.
