Putujuća odbojkaška karavana Kinder Maxi King gostovala je u Dračama na Pelješcu. I igra na terenu i navijanje oko njega bili su jednako fantastični.Sudjelovalo je 18 odbojkaških parova, a najbolji na kraju dvodnevnog turnira bili su Splićani Duje Talijan i Marko Šimac. U finalnom susretu igrali su protiv Ljubušaka Ivice Bošnjaka i Ive Papića. Prvi set dobili su Bošnjak i Papić (21:23) , no u nastavku igre Talijan i Šimac stvari preuzimaju u svoje ruke, drugi set završavaju s 21:18 i treći s 15:12. Zasluženo prvo mjesto za mlade Splićane, iako ne bi bilo nepravedno niti to da su pobijedili Ivica i Ivo – premda su poraženi,igrali su odlično.
Najveće iznenađenje turnira priredili su najstariji natjecatelji, Davorko Jarović i Milan Bagarić. Prošli su u polufinale pobjedom nad jednim od favorita ovog turnira, parom kojeg su činili Matej Sunara i Mate Šimac. Splitski dvojac, od kojeg se očekivalo i finale, izgubio je i drugu utakmicu repasaža od kasnijih finalista Ivice Bošnjaka i Ive Papića. Možda bi bilo i drugačije da Sunara nije imao problem bolnih leđa. Pjeskaši iz Ljubuškog inače domacini proslogodisnjeg turnira Kinder Maxi Kinga na Čeveljuši Ivica Bošnjak i njegov partner Ivo Papic bili su sretniji i spretniji po tim katastrofalnim uvjetima i izvojevali pobjedu 2:0 protiv mladih Dubrovčana Mare Budrovića i Marina Pranjića. Oba seta su završila na razliku 23:21, 23:21 za starije igrace iz Ljubuškog. Kako god, na kraju su se za treće mjesto borili Davorko Jarović i Milan Bagarić protiv Dubrovčana Mare Budrovića i Marina Pranjića. Maro i Marin izvojevali su pobjedu s rezultatom od 2:0.
Moramo spomenuti i nastup dubrovačkog para Goran Tomaši i Domagoj Tomaši, premda su zauzeli tek 6. mjesto. Profesor Goran Tomaši, iako u ranim pedesetim, još uvijek igra moćno. Goran nam je otkrio i jednu zanimljivost ovog turnira: “Godine starosti nisu nikakva barijera za bavljenje sportom, i to natjecateljsko. Evo, Milan Bagarić, Ivica Bošnjak, Davorko Jarović i ja zajedno imamo 200 godina.” Uvijek raspoložen Jarović dodao je: “A uz to i 400 kilograma.” Naravno, Jaro se je našalio – godine stoje, ali kilogrami ne.
Kroz dva dana trajanja turnira odigrano je 27 utakmica. Najviše parova stiglo je iz Dubrovnika i Drača – po šest, iz Splita su stigla dva para, a iz Ljubuškog jedan. Međutim, u odbojkaškom natjecanju su uživala i dva para iz Češke i jedan par iz Danske. Zbog nesnosnih vrućina, prvog dana natjecanja turnir je počeo tek u 17 sati, što se pokazalo kao pun pogodak budući da Drače ima izvanrednu rasvjetu.
Posebna priča bili su gledatelji. Prepune tribine i glasno navijanje mogli su se usporediti s najvećim turnirima odbojke na pijesku. Izvanredan odabir glazbe i profesionalni pristup voditelja turnira atmosferu su doveli do usijanja. Navijanje i ples nisu prestajali ni kada je završila finalna utakmica. Najatraktivnijoj navijačkoj skupini dodijeljena je i nagrada. Generalni sponzor turnira Kinder Maxi King razveselio je skupinu turista iz Češke, pripala im je nagrada za najbolje navijanje. Imali su i razlog jer su se njihovi prijatelji Josef, Milan, Roman i Jaromir borbeno nosili s jakom odbojkaškom konkurencijom.
Nagrade najboljim odbojkašima uručili su načelnik općine Janjina Vlatko Mratović i predstavnik Poljoprivredne zadruge “Pelješki vrhovi” Vanja Ljubotina. Najzadovoljniji viđenim u ova dva dana u Dračama bio je Nikša Živkušić, čovjek koji živi za ovo malo mjesto i organizira većinu događanja.
