Skauti deklasirali plemiće

izvidjac.com

Najavljivani derbi 18. kola Premijer lige u rukometu između Izviđača i Zrinjskog bio je, kako je pokazala utakmica, samo derbi na papiru. Na parketu Gradske dvorane u Ljubuškom Izviđač se pokazao za klasu bolji takmaci i više nego uvjerljivo je savladao nekompletnu momčad Zrinjskog.

Već u prvih desetak minuta susreta „Skauti“ su pokazali da neće biti milosti za susjede iz Mostara, poveli su 6:3 uz četiri pogotka Josipa Ereša, koji je do kraja poluvremena još četiri puta zatresao mrežu solidnog vratara Zrinjskog Marina Paradžika. U 22. minuti prednost Izviđača je iznosila sedam golova, s istom razlikom je okončano i poluvrijeme. U drugom dijelu Zrinjski je, koliko toliko, uspijevao parirati ekipi Izviđača do 40. minute, ali u posljednjih dvadeset minuta Izviđač je deklasirao plemiće. Od 40. minute Izviđač je napravio seriju 14:4, s tim da je u posljednjih deset minuta serija iznosila čak 9:1, a u tom periodu uglavnom su igrali rukometaši koji više vremena provedu sjedeći na klupi. Na koncu je bilo više nego uvjerljivi 37:20.

Kod Izviđača Damjan Šarac je sakupio 22 obrane pri tome obranivši i tri sedmerca, Josip Ereš je postigao devet pogodaka, a po šest su postigli Ante i Josip Grbavac. Kod zrinjskog Dinko Dodig postigao je pet pogodaka.

HRK Izviđač – HMRK Zrinjski 37:20 (17:10)

Premijer liga BiH – 18. kolo.
Ljubuški, 22.02.20143. u 19 sati.
Gradska športska dvorana, gledatelja 400.
Suci: Maid Katanić i Nedim Lipa (Sarajevo).
Nadzornik: Dražen Stevanović (Doboj).

HRK Izviđač: D. Šarac (22 obrana, 3 sedmerca), Prskalo, Miličević 1, Ereš 9, A. Pavlak 1, Bošnjak, Hrstić, Vidović, Jarak 4, Boras 4/2, I. Šarac 1, M. Pavlak 3, A. Grbavac 6, Kordić, J. Grbavac 6, Džolić 2.
Trener: Dario Mikulić.

HMRK Zrinjski: Granić, Anđelić (3 obrane), Paradžik (11 obrana), Ćutura 3, Pervan 1, Slišković 2, Kožulj, Dominiković 2, Dodig 5, Mandarić 3, Drinovac 2, Džeba 2.
Trener: Zdravko Medić.

Isključenja: Izviđač 16 minuta, Zrinjski 10 minute.
Sedmerci: Izviđač 2/2, Zrinjski 5/2.