U ‘Nožincu’ napetost se mogla rezati nožem, slavio s(p)retniji Ljubuški

mala_bocari_kup_nas
mala_bocari_kup_nasBoćari Ljubuškog pobjedom protiv Posušja 6:3 osvojili su treći Kup BiH. U finalu Ljubušaci su na oko izgubljeni susret u samoj završnici preokrenuli u svoju korist i tako nakon tri posne sezone novim pokalima ukrasili svoje peharima bogate vitrine. Valja reći da je podjednako dugo kao i boćarima Ljubuškog trajao „post“ koncem devedesetih i u prvoj polovici ovoga desetljeća, poslovično uspješnog ljubuškog sporta.

Finale u boćarskom domu „Nožinac“ u Broćancu kraj Posušja, bilo je prava sportska drama. Samo dvadeset minuta prije kraja, trofej je stotinjak gledatelja već vidjelo u vitrinama Posušja. Jest Ljubuški vodio 3:1, međutim u dvije odlučujuće partije, akcije boćara iz grada hercega Stjepana bile su samo teoretske. Josip Budimir blista u pojedincu protiv kapetana Ljubuškog i bivšeg reprezentativca Željka Zelića, par Posušja samo dvadesetak minuta prije kraja vodi sa ‘nedostižnih’ 10:5! Do pobjede trebaju samo tri „punta“ ili da svoje odradi sat. Kod klupe Ljubuškog samo trener prof. Ferdo Mikulić, ostali se razbježali po kutovima dvorane, a na klupi Posušaka gužva. Čeka se samo trenutak pobjedničkog slavlja jer Budimir već slavi protiv Ž. Zelića, samo da par odradi svoje.

Međutim, slijedi preokret. Uljuljkan visokim vodstvom tandem Jozo i Jakov Lončar griješi u procjenama, Jakov „tone“ Jozo se drži, ali s druge strane kao preporođen igra Nedjeljko Grbavac, prati ga suigrač Iko Rešetar. Igra se poen za poen, a onda su se Ljubušacima u jednoj ruci, ‘zalomila’ tri „punta“. Prelaze u vodstvo, publika gleda u nevjerici, pljeskom prati dobre poteze. Pred sami kraj Jozo Lončar poništava, ali Ljubušaci bolje funkcioniraju nakon 10:5, partija završava 10:13!? Ljubušaci se tek tada okupljaju i slave. Posušaci sportski čestitaju. Slijedi podjela medalja i pehara, a na kraju zajednička večera.

Tajnik BS Vlado Bogut uručuje prijelazni pehar treneru Mikuliću

Rezultat po disciplinama
Rezultati po disciplinama, krug: Branko Mikulić – Mirko Vekić 0:2 (11:15), Josip Galić – Zoran Vukojević 1:1 (15:15), pojedinac Josip Budimir – Željko Zelić 2:0 (13:4), par klasično, Jozo Lončar/Jakov Lončar – Nedjeljko Grbavac/Iko Rešetar 0:3 (10:13). Konačni rezultat, Posušje – Ljubuški 3:6. (dmu)

Rekli su:
Prof. Ferdo Mikulić, trener Ljubuškog: „Ovo je naš veliki uspjeh. U prvenstvo smo krenuli s podmlađenom momčad s ciljem da izborimo opstanak, a sad imamo trofej. Čestitam mojim igračima“.
kup2_dmu_spo_291109

Ekipa Ljubuškog sa trofejima

Posušaci bez obzira na stres kojeg su preživjeli u završnici susreta, sportski su čestitali, a Jakov Lončar istaknuo: „Imali smo veliku priliku, ali tako je to u sportu, trenutak opuštanja i sreća se okreće. Čestitam Ljubuškom, a nama ne preostaje drugo nego da iduće sezone ispravimo ovogodišnje greške“.

Zajednička snimka boćara Ljubuškog i Posušja

D. Musa | foto: D. Musa | Večernji list | LJ::portal