Obavijest udrugama – izbor Odbora za praćenje primjene Sporazuma

udruge_lj
udruge_lj3. veljače ove godine u Gradskoj vijećnici u Ljubuškom svečano je potpisan Sporazum o suradnji i partnerstvu između Općine Ljubuški i nevladinih organizacija općine Ljubuški. Ovaj sporazum predstavlja određeni vid partnerstva između Općine i NVO, što, u prvom redu, omogućuje lakše apliciranje na natječaje za grant sredstva međunarodnih organizacija.

Temeljem istog, općina Ljubuški postala je jedna od 15 općina u Bosni i Hercegovini, koje zajedno s Razvojnim programom Ujedinjenih naroda (UNDP) zajednički provode projekt pod nazivom Jačanje lokalne demokracije/demokratije II – LOD II. Projekt financira Europska unija, a sufinancira ga i općina Ljubuški , kao i UNDP BiH. Prošli je tjedan, točnije u utorak, 31. svibnja s početkom u 14:00 sati u Gradskoj vijećnici u Ljubuškom održan informativni sastanak u svezi Javnog poziva organizacijama civilnog društva/nevladinim organizacijama za predaju prijedloga projekata, a u sklopu LOD II projekta kojeg je raspisala Općina Ljubuški u suradnji s razvojnim programom Ujedinjenih naroda. Na sastanku su predstavnici UNDP-a potencijalne aplikante detaljnije upoznali s Javnim pozivom, načinom prijavljivanja projekata, kriterijima, itd.

Ovog pak četvrtka, 9. lipnja u Gradskoj vijećnici u Ljubuškom s početkom u 10:00 sati birat će se, iz redova predstavnika udruga, Odbor za praćenje primjene Sporazuma. Stoga se pozivaju sve udruge nazočiti ovom sastanku.

radioljubuski.ba